prelegenci_4

4 powody, by pojawić się na WordCamp Gdynia

Nabór na prelegentów zakończył się 20 dni temu, wiemy już kto wystąpi na WordCamp Gdynia 2016. Aż do połowy lipca będziemy regularnie publikować informacje na temat kolejnych osób, które wystąpią na największej konferencji poświęconej WordPressowi w Polsce.

Podczas WordCamp Gdynia odbędą się 32 prelekcje w ramach 4 ścieżek. Dzisiaj przedstawiamy 4 prelegentów, którzy opowiedzą o responsywnym projektowaniu stron internetowych, sposobach na pozyskanie czytelników dla swojego bloga, SEO dla WordPress oraz wykorzystaniu frameworka Piklist do tworzenia metaboxes, widgetów i formularzy.

Błażej Piątek: Responsywność, a co dalej? Trendy w projektowaniu webowym

Ścieżka: Design

Podczas wystąpienia poznamy główne nurty, w jakich podąża webdesign, odkąd technologia RWD stała się obowiązującym i wszechobecnym standardem.

Część pierwsza „Proszę Państwa, kciuki w górę! 5 obiecujących trendów” skupi się na zaletach mikrointerakcji, omówi pozytywy minimalist design oraz mocne strony flat&material design. Poznamy także zasady typografii dramatycznej i dowiemy się czym są vibrant colors i jakie jest ich znaczenie w webdesignie. Zrozumiemy także dlaczego dźwięk na stronie internetowej znowu jest okay, dlaczego „mniej znaczy więcej”, wreszcie w jaki sposób za pomocą Google Fonts i Adobe Typekit dodać naszej typografii odrobiny szaleństwa.

Druga i ostatnia część wystąpienia pt. „A to feler! 5 zawstydzających trendów” omówi główne niedociągnięcia związane z „hamburger menu”, zgasi naszą wiarę w parallaxowe animacje, spowoduje, że pomyślimy dwa razy zanim użyjemy video-background, ostrzeże nas przed pokusą bezmyślnego korzystania z Google Fonts, a także rzuci nowe światło na wszechobecne suwaki/karuzele.

Szymon Kapturkiewicz: Błyskawiczne tworzenie meta boxes, ustawień, widgetów i front-endowych formularzy z wykorzystaniem frameworka Piklist

Ścieżka: Developer

WordPress pozwala na tworzenie własnych pól, meta boxes, widgetów i wielu, wielu innych rzeczy. Bywa to jednak uciążliwe, zwłaszcza, gdy potrzebujemy zrobić to szybko i bezboleśnie. Z pomocą przychodzi Piklist – framework, dzięki któremu za pomocą kilku linijek kodu dodamy własne, w pełni funkcjonalne pola z walidacją zapakowane w elegancki meta box, stworzymy pełnoprawny widget lub stronę ustawień. Dodawanie złożonych, powtarzalnych pól lub ładowanie plików nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Piklist jest rozwiązaniem wartym uwagi każdego developera WordPress – działa z motywami i wtyczkami. Jest bardzo lekki, przez co z powodzeniem może być wykorzystany w projekcie każdej wielkości.

Katarzyna Iwanoska: Projekt Blog – od pomysłu do realizacji. Jak zdobyć ponad 1000 czytelników w pierwsze 2 tygodnie

Ścieżka: User

Katarzyna w swojej prelekcji pokaże jak krok po kroku powinien wyglądać „business plan” bloga: badanie rynku, założenia bloga, budowanie treści, grafik itp, omówi także umowę na budowanie strony – co powinna zawierać a czego unikać, jak wybrać template – co powinien mieć na starcie, żeby potem uniknąć problemów przy jego tworzeniu, jak zbudować plan marketingowy i efektywnie ruszyć. Dowiemy się jak przejść do realizacji i jak zdobyć pierwszych czytelników, jak zdobyć czytelników polecających blog dalej.

Daniel Wlaźlak: Daj się znaleźć – SEO dla WordPress

Ścieżka: Open/Case Studies

W swojej prezentacji zaprezentuje w jaki sposób zaplanować i wdrożyć rozwiązania SEO na nowo-tworzonej stronie internetowej, unikając błędów mogących zdecydować w przyszłości o mniejszej widoczności strony w popularnych przeglądarkach. W przystępny sposób zademonstruje m.in. w jaki sposób skonfigurować CMS, optymalizować kod źródłowy, zaplanować frazy kluczowe czy ocenić i przeanalizować konkurencję na rynku.

Jeśli chcesz wysłuchać tych, i innych prelekcji, które dla was planujemy, kup bilet na WordCamp Gdynia!

Kup Bilet!

Poznajcie naszych prelegentów:

Błażej Piątek jest twórcą firmy Invictus, czyli „netboratorium” działającego prężnie w podpoznańskim Puszczykowie, i dzielnie tworzącym kolejne witryny na WordPressie dla firm i instytucji publicznych. Autor „Puszczykowa 3D”, czyli wycieczki wirtualnej prezentującej walory najsłynniejszego w Polsce „miasta-ogrodu”. W tym roku wordpressował też dla Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu w ramach projektu „Partnerstwo w przywództwie”.

Szymon Kapturkiewicz to CEO w InterSynergy i współtwórca WP Doctor. Na co dzień zajmuje się projektowaniem architektury oprogramowania. Każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie kompetencji związanych metodyką LEAN i LEAN Software Development.

Kasia Iwanoska od 17 lat pracuje w instytucjach finansowych. Ma za sobą doświadczenie ubezpieczeniowe, bankowe czy inwestycyjne zarówno jeśli chodzi o klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Finanse zna od kuchni. Od maja tego roku jest blogerką w www.finanseodkuchni.pl. Wierzy, że składniki sukcesu w finansach to: wiedza jaką zdobywamy, zdroworozsądkowe decyzje i przede wszystkim gospodarne działania. Na moim blogu pokazuję jak można zwiększać zarobki, zdrowo wydawać, aktywnie oszczędzać i cieszyć się życiem. Z budową bloga jest jak z finansami. Potrzeba pomysłu, ale też planu i działania. Właśnie o tym jak zbudować taki „blogowy bizness plan” i pozyskać pierwszych czytelników opowie podczas mojej prelekcji.

Daniel Wlaźlak to specjalista SEO/Web Developer. Doświadczenie w SEO zdobywał pracując przy portalach największej polskiej grupy mediowej Agora S.A. m.in. gazeta.pl, wyborcza.pl, tokfm.pl, metrocafe.pl, sport.pl, plotek.pl, ladnydom.pl, ugotuj.to, blox.pl, avanti24.pl. Aktualnie jest odpowiedzialny za planowanie i prowadzenie kampanii SEO dla portali biznesowych grupy Bonnier Business Polska – bankier.pl oraz pb.pl.

Wszystkich dotychczas opublikowanych prelegentów znajdziecie tutaj:

Prelegenci i Prelegentki WordCamp Gdynia

Do zobaczenia we wrześniu w Gdyni!