Tematem przewodnim tegorocznego WordCampa jest #kreatywność. Dlaczego? WordPress odgrywa dużą rolę w branży kreatywnej – korzystają z niego artyści zajmujący się fotografią, grafiką, animacją, designem, blogerzy czy pisarze. Co więcej – bycie WordPressowym deweloperem wymaga kreatywności, otwartości umysłu czy żyłki poszukiwacza. Tworzenie „internetów” to nie tylko pisanie kolejnych linijek kodu – programiści, front i backendowcy, deweloperzy – to ludzie z natury kreatywni, który nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi świat nowych technologii.
W programie WordCamp Gdynia znajdą się tylko najciekawsze prelekcje i prezentacje. Niebawem poznacie pełną agendę – tymczasem zapraszamy do zapoznania się z potwierdzonymi prelegentami oraz tematami, jakie zaprezentują podczas wrześniowego spotkania.
Aleksandar Savkovic
A WordPress developer, Customer Happiness Engineer at ManageWP, WordCamp Belgrade co-organizer, the member of WordPress Polyglots and Training team and WordPress Lecturer. His main occupation and hobby is WordPress from another angle. It is not all about the code, there is something in a human touch.
Is your product easy to use and why it isn’t
How hard and costly can be transition from old to new product with mostly the same but improved features and how to make it as much as possible painless and overcome the users habits.
Aleksander Kuczek
CEO i współtwórca Perfect Dashboard – platformy oszczędzającej administratorom stron internetowych 50% czasu w codziennych i niecodziennych czynnościach. Wierzy, że internet jest kluczem do rozwoju każdego biznesu. Swoją pierwszą stronę internetową stworzył w wieku 15 lat, a mając lat 17 założył pierwszą firmę. Prywatnie pasjonuje się optymalizacją wszystkiego co możliwe i czerpaniem z życia, ile tylko się da. Prelegent na konferencjach branżowych w kraju i za granicą. Po pracy zarządza wirtualnymi imperiami w grach komputerowych.
Jak Twoja strona internetowa wpływa na reputację WordPressa i co możesz z tym zrobić?
Reputacja całej społeczności WordPress zależy od jakości stron internetowych. Twoje strony www wpływają na to jak WordPress jest postrzegany. Z tej prezentacji dowiesz się dlaczego ważne jest tworzenie stron wysokiej jakości oraz dbanie o ich bezpieczeństwo i aktualność. Poznamy narzędzia, tricki i dobre praktyki, pozwalające podnieść jakość stron www oraz reputację WordPressa jako CMS, na którym można polegać przy małych i dużych projektach.
Aleksandra Gościniak
Właścicielka Imagospot.pl, która ma ponad 7-letnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych stron WWW. Udziela się na blogu jesteminteraktywna.pl i ułatwia początkującym ujarzmić WordPressa. Jej misją jest zmiana oblicza Internetu, oglądanie każdej strony WWW powinno sprawiać radość.
Zatrudnij mnie! – czyli jak szukać potencjalnych klientów?
Zastanawiasz się, jak znaleźć wartościowych klientów, którzy docenią Twoją pracę i nie będą wykłócać się o każdą złotówkę? Aleksandra opowie o swoich sposobach szukania nowych zleceń, które stosuje w swojej codziennej pracy. Dowiemy się także, jak NIE warto szukać nowych klientów, aby nie wpakować się na przysłowiową minę. W końcu praca ma być przyjemnością!
Arek Stęplowski
Dinozaur pamiętający czasy LOAD „*”,8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak „dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Zawodowo zarządza informacją, ostatnio wspiera bibliotekarki w wymianie tonerów. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu.
Najdłuższe wdrożenie świata
Migracja ponad 4000 postów z Joomla 1.5 do WordpPress 4.0 i kolejnych (w miarę upływu czasu) w jednej z największych Bibliotek Publicznych w kraju. Przedstawienie problemów technicznych i organizacyjnych w kontekście niedofinansowanej jednostki budżetowej.
Daniel Wlaźlak
Specjalista SEO/Web Developer. Doświadczenie w SEO zdobywał pracując przy portalach największej polskiej grupy mediowej Agora S.A. m.in. gazeta.pl, wyborcza.pl, tokfm.pl, metrocafe.pl, sport.pl, plotek.pl, ladnydom.pl, ugotuj.to, blox.pl, avanti24.pl. Aktualnie jest odpowiedzialny za planowanie i prowadzenie kampanii SEO dla portali biznesowych grupy Bonnier Business Polska – bankier.pl oraz pb.pl.
Daj się znaleźć – SEO dla WordPress
W swojej prezentacji zaprezentuje w jaki sposób zaplanować i wdrożyć rozwiązania SEO na nowotworzonej stronie internetowej, unikając błędów mogących zdecydować w przyszłości o mniejszej widoczności strony w popularnych przeglądarkach. W przystępny sposób zademonstruje m.in. w jaki sposób skonfigurować CMS, optymalizować kod źródłowy, zaplanować frazy kluczowe czy ocenić i przeanalizować konkurencję na rynku.
Dorota Krzos
Front-end developer z kilkuletnim doświadczeniem. Obecnie jej miejscem pracy jest Schibsted Tech Polska w Krakowie, wcześniej przez ponad 2 lata była pracownikiem agencji interaktywnej, gdzie była odpowiedzialna za tworzenie szablonów stron opartych na systemie WordPress oraz sklepów internetowych. W wolnym czasie robi biżuterię i uczy się szyć. Połączenie zmysłu artystycznego z umiejętnościami technicznymi sprawia, że przywiązuje wielką wagę do wyglądu stron internetowych.
Znaczenie koloru i budowanie palety barw dla strony internetowej
Podczas prezentacji dowiemy się, jak dobierać kolory do projektu strony internetowej i jak budować palety barw. Usłyszymy jakie znaczenie mają barwy i poznamy narzędzia, które ułatwiają pracę z kolorami.
Jacek Kłosiński
Pomagam innym w kreatywnej pracy. Mojego bloga klosinski.net odwiedza co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy osób. Prowadzę szkolenia, w których uczestniczą pracownicy dużych korporacji (Orange, Comarch, Bank BPH), instytucji miejskich (Urząd Miasta Wrocławia), ale też freelancerzy, startupy i mali przedsiębiorcy. Od ponad 10 lat jestem zawodowo związany z projektowaniem graficznym. Miałem okazję współpracować ze znanymi markami, takimi jak Dr Oetker, czy Amnesty International, instytucjami kultury jak Opera Narodowa, a także dziesiątkami mniejszych i większych firm oraz organizacji. Prowadzę zajęcia na studiach podyplomowych i opowiadam na branżowych konferencjach.
Graficzna wyprawka dla początkujących. Poznaj kilkadziesiąt przydatnych narzędzi ułatwiających projektowanie
Projektowanie graficzne jest trudne, ale istnieje cała masa narzędzi, które w tym pomagają. Nie masz dostępu do drogich i skomplikowanych programów? Nie masz czasu lub budżetu żeby zlecać prace graficzne? Nie martw się, pokażę ci narzędzia, dzięki którym tworzenie różnego rodzaju grafik będzie łatwiejsze, tańsze i szybsze.
Jakub Milczarek
Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszej edycji WordCamp Polska w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert, jest członkiem User Experience Professionals Association. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems i na Politechnice Łódzkiej. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.
Prototypowanie wtyczek – fanaberia czy codzienność?
W trakcie prezentacji zastanowimy się, czy warto prototypować podczas tworzenia wtyczek do WordPressa i dlaczego tak. Poznamy ulubione metody i narzędzia, a także kilka przykładów z ostatnich projektów.
Katarzyna Iwanoska
Od 17 lat pracuje w instytucjach finansowych. Ma za sobą doświadczenie ubezpieczeniowe, bankowe czy inwestycyjne zarówno jeśli chodzi o klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Finanse zna od kuchni. Od maja tego roku jest blogerką w www.finanseodkuchni.pl. Wierzy, że składniki sukcesu w finansach to: wiedza jaką zdobywamy, zdroworozsądkowe decyzje i przede wszystkim gospodarne działania. Na swoim blogu pokazuje, jak można zwiększać zarobki, zdrowo wydawać, aktywnie oszczędzać i cieszyć się życiem. Z budową bloga jest jak z finansami. Potrzeba pomysłu, ale też planu i działania. Właśnie o tym jak zbudować taki „blogowy bizness plan” i pozyskać pierwszych czytelników opowie podczas swojej prelekcji.
Projekt Blog – od pomysłu do realizacji. Jak zdobyć ponad 1000 czytelników w pierwsze 2 tygodnie
Katarzyna w swojej prelekcji pokaże jak krok po kroku powinien wyglądać „business plan” bloga: badanie rynku, założenia bloga, budowanie treści, grafik itp, omówi także umowę na budowanie strony – co powinna zawierać a czego unikać, jak wybrać template – co powinien mieć na starcie, żeby potem uniknąć problemów przy jego tworzeniu, jak zbudować plan marketingowy i efektywnie ruszyć. Dowiemy się jak przejść do realizacji i jak zdobyć pierwszych czytelników, jak zdobyć czytelników polecających blog dalej.
Katarzyna Janoska
Front-end developer. Z WordPressem w stałym związku od 5 lat. Na karku ma przygodę z pracą w biurze i kilkuletnie doświadczenie kawiarniano-freelancerskie. Od 2 lat pracuje zdalnie dla OnTheGoSystems. Zawsze ma coś do powiedzenia. Nawet niepytana. Wolne chwile wypełnia podróżami, gotowaniem i poszukiwaniem skrzynek Geocachingowych. (Trochę) Prowadzi bloga: Milion myśli anoriell.
Znowu grasz na tym komputerze?! – czyli jak pracować z domu i nie zwariować
Praca z domu to nie bułka z masłem! Moje kilkuletnie doświadczenie pokazuje, że jest dokładnie tak, jak na obrazkach z kwejka: jak widzi to twoja mama? Jak widzą to znajomi? Jak jest naprawdę? Opowiem o plusach dodatnich i plusach ujemnych pracy z domu. Podzielę się moimi sposobami na produktywność i najważniejszymi zasadami, których się trzymam.
Krzysztof Dróżdż
Programista pracujący z WordPressem od wersji 1.5. Współpracował przy wdrożeniach WordPressa m.in. dla Próchnik SA i Browaru Czarnków. Jest aktywnym członkiem społeczności WordPressa: organizator WordUp Wrocław, moderator polskiego forum supportowego WordPressa i StackExchange, kontrybutor kodu WordPressa i właściciel w WPmagus.pl.
Kreatywne czary z filtrami i akcjami
Prezentacja pozwoli nam zrozumieć, dlaczego rozsądne używanie filtrów i akcji w kodzie jest fajne i jak pozwala potem użytkownikom rozwinąć skrzydła (na bazie kilku przykładów popularnych wtyczek – m.in. jakie cuda można wydusić z Contact Form 7).
Krzysztof Łęcki
Twórca z pogranicza świata artystycznego i technicznego. Od ponad 10 lat zajmuje się kodowaniem Front-End (HTML/CSS/JS) oraz od ponad 6 lat kodowaniem w oparciu o platformę WordPress. Jego specjalnością jest użyteczność oraz precyzyjne odwzorowanie dizajnu w żywej, kompletnej stronie internetowej. Oprócz kodowania występuje jako wokalista z własnym big-bandem (GoodEveningOrchestra.pl). W wolnym czasie podróżuje z plecakiem i muzykuje w eksperymentalnym zespole jazzowym.
PSD do WP: od projektu graficznego do działającego serwisu
W prezentacji podzielę się swoimi przemyśleniami i wypracowanymi standardami m.in. w zakresie kodowania „pixel-perfect”, omówię najczęściej używane narzędzia w ramach frameworku Bootstrap oraz pokażę patenty na przygotowanie użytecznego zaplecza strony w oparciu o wtyczkę Advanced Custom Fields.
Łukasz Korowicki
Junior Software Engineer w firmie Samsung, gdzie rozwija oprogramowanie MagicInfo Express2 przy użyciu NW.js i technologii webowych takich jak JavaScript, AngularJS, HTML5 i CSS3. Poprzednio pracował w agencji interaktywnej Kerris Group jako Web Developer, gdzie w praktyce wykorzystywał też wiedzę z zakresu m. in. MySQL, PHP, FuelPHP, CakePHP, VoltPHP, Twig, WordPress i Drupal 7.
Unleash your creativity with CSS“4” right now
HTML5 i CSS3 były prawdziwą rewolucją i zbawieniem dla Front End Developerów. Rozwój tych języków i ich wsparcie w najważniejszych przeglądarkach internetowych stało się głównym tematem rozmów między programistami zajmującymi się technologiami internetowymi. Co przynosi nam CSS4 i czy w ogóle istnieje? – omówienie modułów CSS i ich poziomów. Jak korzystać z nowych możliwości CSS’a już dzisiaj? – o CSSnext słów kilka.
Łukasz Wilczak
Wielomilionowy ruch na WordPressie
Omówimy mechanizmy cache-ujące takie jak Varnish, Elastic Cache, Redis, infrastrukturę CloudFront i S3 Amazona, sposoby skalowania środowisk z użyciem Load Balancera.
Maciej Kuchnik
Od kilku lat związany z WordPressem, zaczynał od prostych wtyczek na potrzeby portalu mojabochnia.pl, dziś prowadzi firmę zajmującą się kompleksowymi wdrożeniami WordPressa – indelso.pl. Na bazie WordPressa tworzy różne projekty, od prostych firmowych stron, przez portale, kończąc na aplikacjach webowych. Aktywny członek polskiej społeczności WordPressa.
Firma na kilku WordPressach – Case Study
Case Study systemu opartego na kilku WordPressach, który codziennie automatyzuje pracę firmy w zakresie obsługi klienta, sprzedaży i publikacji reklam na portalach. W skład systemu wchodzi kilka wordpressów współpracujących ze sobą oraz z zewnętrznymi usługami. Struktura wyżej wspomnianych WordPressów.
Maciej Pilarski
Pochodzi z Wrocławia, jest jednym ze współorganizatorów
Wrocławskich WordUpów oraz globalnych workshopów z WordPressa w chmurze AWS. Z WordPressem związany od 2007 roku. Pracował dla OnTheGoSystems jako Supporter odpowiedzialny za WPMLa, gdzie na co dzień borykał się problemami użytkowników stron wielojęzycznych z całego świata. Właśnie wrócił z kraju kwitnącej wiśni gdzie pracował jako Technical Evangelist dla DigitalCube Inc promując hosting WordPressa w chmurze AWS.
Jak stworzyć wielojęzyczną stronę na WordPressie?
WordPress wielojęzyczny, czyli korzyści płynące z posiadania strony internetowej lub sklepu on-line w wielu wersjach językowych.
Praktyczne porady w jaki sposób przetłumaczyć stronę bez użycia wtyczek, najczęściej popełniane błędy oraz zestawienie najpopularniejszych wtyczek i narzędzi do tłumaczenia stron internetowych.
Maciej Swoboda
Pasjonat WordPressa od roku 2006, natomiast zwolennikiem prostych i użytecznych rozwiązań – odkąd pamięta. WordPress to dla niego przede wszystkim zaangażowana społeczność. Obecnie pracuje na rzecz WordPressowego środowiska tworząc platformę WP Desk, za pomocą której wspiera e-commerce’ową część społeczności. Maciej jest także jednym z organizatorów tegorocznego WordCampa!
Jak pracować z klientem korporacyjnym? Wtyczka InPost WooCommerce na 4 rynki
Sara Rosso na WordCampie 2014 w Warszawie nakreśliła największe wyzwania dla agencji zajmujących się WordPressem w najbliższych 10 latach – praca z klientami korporacyjnymi. Mieliśmy okazję pracować z dużą firmą, która bardzo dynamicznie rozwija się na rynku globalnym. Stworzyliśmy wtyczkę do WooCommerce dla InPost na 4 rynki: Polskę, Włochy, Francję i Kanadę. Opowiem o tym jak pracowaliśmy z klientem, jak wyglądał proces pozyskania projektu (i ile trwał), jak wyglądała analiza (tak, są projekty, w których robi się analizę), development, testy, wdrożenie i publikacja wtyczki w repozytorium WP.
Magdalena Paciorek
Na co dzień pracuje jako webdesigner w ramach własnej działalności gospodarczej responsywne.eu – tworząc strony internetowe na WordPressie. Do tej pory współpracowała z ponad 100 klientami, a wszystkiego o prowadzeniu jednoosobowej firmy nauczyła się (i ciągle się uczy…) na własnych błędach. Dodatkowo angażuje się w organizację poznańskiego WordUpa.
Czy aby przypadkiem nie cenisz się zbyt nisko?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że źle wyceniłeś zlecenie i ostatecznie zarobiłeś mniej niż gdybyś w tym czasie wykładał towar w markecie? A może, mimo że nie narzekasz na brak zleceń, to zdarza Ci się tracić płynność finansową? Porozmawiajmy o pieniądzach, stawkach, cenach, o tym za ile tak na prawdę opłaca się pracować i jaki to ma wpływ na ceny stron internetowych.
Marcin Zych
Pasjonat WordPress’a i bloger z wieloletnim doświadczeniem w branży marketingu internetowego i budowania strategii komunikacji firm w sieci. Właściciel agencji webimax, która z sukcesami realizuje projekty dla stałych klientów w Polsce i za granicą – głównie w sektorze MŚP polegających na przygotowywaniu systemów promocji i pozyskiwaniu klientów w internecie, budowaniu strategii promocji i komunikacji, a także szkolenia i doradztwo z obsługi narzędzi promocyjnych.
Jak wykorzystać facebooka do zbierania danych o klientach i lepszego docierania ze swoją ofertą jeszcze dalej
Prezentacja pozwoli nam poznać sposoby na zintegrowanie WordPress’a z Facebookiem w celu zbierania danych o osobach odwiedzających stronę internetową lub sklep. Dowiemy się jak dalej wykorzystywać te dane w celu docierania do szerszej, ale ściśle zainteresowanej konkretnymi treściami, lub produktami grupy osób. Podsunie również kilka pomysłów na komercjalizację pracy – zarówno blogerom, jak i sklepom internetowym.
Michał Jaworski
Przedsiębiorca z 5 letnim stażem, zwolennik uwalniania czasu poprzez optymalizację i automatyzację procesów. Nie zapomina jednak, że biznes dzieje się pomiędzy ludźmi i nie wszystko da się zastąpić systemami IT. W WordPressowym świecie współtwórca narzędzia do śledzenia i analizy zachowań użytkowników WP Tao.
Porzucony koszyk, czyli szansa na lepszą sprzedaż
Dlaczego klienci Twojego sklepu nie finalizują zamówienia? Jak można temu zaradzić i jak wykorzystać taką sytuację, aby przyniosła ona jak największe korzyści? Jakie efekty można uzyskać wdrażając odpowiednie narzędzia (i jakie to narzędzia)? Prezentacja obowiązkowa, dla wszystkich, którzy prowadzą sprzedaż produktów i usług lub opiekują się oprogramowaniem klientów, którzy taką sprzedaż prowadzą.
Michał Smereczyński
MVP Microsoft Azure wyspecjalizowany w technologiach Open Source. Założyciel i lider Polskiej Grupy Użytkowników Microsoft Azure. Przedsiębiorca – ekspert i konsultant w dziedzinie adaptacji i wdrożeń platformy Microsoft Azure. Ewangelista otwartego oprogramowania i interoperacyjności. Społeczny aktywista i współzałożyciel Fundacji Aegis. Prywatnie wieczny student, pasjonat i geek. Organizator i uczestnik konferencji i wydarzeń związanych z integracją branży IT.
WordPress REST API – czyli jak oddzielić CMS od frontendu
wp-api, czyli WordPress REST API to nie tylko nowa metodyka pracy nad motywami. To także zupełnie nowe perspektywy na wykorzystanie CMS WordPress jako scentralizowanej bazy zawartości dla stron www, aplikacji mobilnych i aplikacji tradycyjnych. Wszystko kraszone odrobiną High Availability i Load Balancingu. Sesja skłąda się w 50% z pojęć programistycznych i w 50% z pojęć administracyjnych – każdy znajdzie coś dla siebie.
Michał Strześniewski
Lead Web Developer KERRIS Group Lider zespołu front-end developmentu i doświadczony WordPress Developer w agencji interaktywnej KERRIS. Zdobywał doświadczenie tworząc zarówno strony jak i aplikacje internetowe dla klientów z wielu branż. Dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i spotkaniach takich jak WordCamp, WordUp czy 4Developers. Za swoje projekty zdobywał wyróżnienia w konkursach branżowych.
CSS Grid Layout, wprowadzenie do projektowania stron przyszłości
Dzięki tej prezentacji poznacie jak działa CSS Grid Layout. Natywny, czyli wbudowany w specyfikację CSS3. Na prostych przykładach zostaną zaprezentowane wielkie możliwości, jakie on posiada. Przy zastosowaniu tej metody żaden inny grid system nie będzie wam więcej potrzebny.
Olexiy Fedorov
Owner and CEO @ www.deco.agency (one of the TOP5 Ukrainian web-agencies, which specialized on WP-development). Works with clients from the USA, Canada, China, Estonia, Ukraine.
Content projects (web-magazines/blogs): trends, what customers and their clients are looking for; where is the money?
We will review the latest trends in the field of developing content-projects, both in terms of design and functionality. Live cases will be revealed. Also the second part of presentation could be about „How build your service to International market from Eastern Europe”. Talking about developing premium-plugins and target them to the US/UK market.
Piotr Niewiadomski
Tech Lead w Clearcode. WordPress developer od 6 lat.
Synchronizacja treści między stronami na WordPressie z wykorzystaniem WP-API
Case study strony Piwik.pro, jak przy użyciu WP-API powiązać tłumaczone treści między różnymi wersjami językowymi strony.
Rafał Osiński
Aktualnie Frontend Developer w GetResponse. Od 5 lat tworzy rozwiązania dedykowane, motywy oraz wtyczki pod WordPressem. Aktualnie w trzyosobowym zespole rozwija wtyczkę Adziner na CodeCanyon. Przez prawie 2 lata pracował zdalnie dla agencji z Kanady oraz w startupie w Australii.
ThemeForest/CodeCanyon (Envato) – pierwsze kroki developera
Dostaniesz w końcu odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytania. Jak wygląda zarobek i development w grupie Envato. Zobaczysz jak wygląda to od strony finansowej, jakie warunki trzeba spełniać, jaki podatek od tego się płaci. Jak zmieniał się ten rynek na przestrzeni lat? Czy każdy może publikować swoje treści? Jak utrzymywać sprzedaż i czy można ją podnieść oraz czy warto dbać o gwiazdki? Czy Envato to naprawdę jest przychód pasywny oraz jak się przygotować aby zacząć zarabiać na tej platformie?
Szymon Kapturkiewicz
CEO w InterSynergy i współtwórca WP Doctor. Na co dzień zajmuje się projektowaniem architektury oprogramowania. Każdą wolną chwilę poświęca na rozwijanie kompetencji związanych metodyką LEAN i LEAN Software Development.
Błyskawiczne tworzenie meta boxes, ustawień, widgetów i front-endowych formularzy z wykorzystaniem frameworka Piklist
WordPress pozwala na tworzenie własnych pól, meta boxes, widgetów i wielu, wielu innych rzeczy. Bywa to jednak uciążliwe, zwłaszcza, gdy potrzebujemy zrobić to szybko i bezboleśnie. Z pomocą przychodzi Piklist – framework, dzięki któremu za pomocą kilku linijek kodu dodamy własne, w pełni funkcjonalne pola z walidacją zapakowane w elegancki meta box, stworzymy pełnoprawny widget lub stronę ustawień. Dodawanie złożonych, powtarzalnych pól lub ładowanie plików nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Piklist jest rozwiązaniem wartym uwagi każdego developera WordPress – działa z motywami i wtyczkami. Jest bardzo lekki, przez co z powodzeniem może być wykorzystany w projekcie każdej wielkości.
Szymon Słowik
Zajmuje się komunikacją i marketingiem w internecie. Pracuje zarówno z MŚP, jak i dużymi markami. Specjalizuje się w tematyce inbound marketingu, projektowania strategii komunikacji i pozyskiwania ruchu w sieci. Jest współzałożycielem firmy takaoto.pro, w obrębie której prowadzi blog. Ponadto bloguję na www.szymonslowik.pl oraz chętnie udziela się w prasie branżowej.
Projektowanie i rozwój struktury serwisu z perspektywy SEO i UX
W ramach prelekcji Szymon przedstawi dobre praktyki w zakresie projektowania architektury informacji stron. W prezentacji skupi się na kwestiach fundamentalnych/teoretycznych, omówi znaczenie architektury informacji, projektowania nawigacji i linkowania wewnętrznego oraz podziału treści na stronie.
Tomasz Dziuda
Miłośnik i propagator WordPressa. Organizator WordUp Łódź, współorganizator WordCamp Polska 2014/2015. Pasjonat nowych technologii webowych. Freelancer. Front-end developer.
Dokąd zmierza WordPress?
WordPress od kilku lat jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. Jednak jak wiemy Internet nie znosi próżni a utrzymanie pozycji lidera przez długi czas jest ciężkim zadaniem. W tej prelekcji przyjrzymy się historii WordPressa i Internetu a potem spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące wiele osób pytanie – jaka przyszłość czeka WordPressa?
Tomasz Lach
Pasjonat WordPress’a, przedsiębiorca i bloger, równolegle rozwija firmę internetową i profesjonalny blog kulinarny. Świadczy usługi IT i projektowe związane z platformą WordPress dla klientów z całego świata. Jako bloger jest również pomysłodawcą i organizatorem (od 2013 roku) całej serii konferencji „bloSilesia” (www.blosilesia.org) mających na celu rozwój i integrację polskiej blogosfery.
Jak zacząć pracować dla klientów zagranicznych
W swojej prelekcji przedstawi historię tego jak rozpoczął od zera przygodę z pracą dla zagranicznych klientów. Zaczęło się od pomysłu: „Hej! Może poszukajmy jakichś klientów z zagranicy!” i pierwszych, niezbyt udanych prób ich pozyskania. W prezentacji opowie o tym dlaczego poradniki z popularnych portali dla freelancerów nie zadziałały, co zadziałało, a także o jakich zagrożeniach nie pomyśleliśmy. Na co należy zwrócić uwagę w pracy z zagranicznymi klientami, na jakim rynku przychodzi nam się odnaleźć, jak komunikować swoją markę w tym zróżnicowanym i bardzo konkurencyjnym otoczeniu. Opowie o tym co najlepiej sprawdziło się na naszej drodze do pracy z klientami z USA, Kostaryki, Izraela, Norwegii, Danii, Niemiec, Australii, Kanady i innych krajów. Koniec końców odpowie na pytanie czy naprawdę warto i czy klienci z zagranicy to zawsze najlepsze co nas może spotkać.
Tomasz Trzósło
Ninja i Specjalista SEM i Analizy Danych. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords. W branży od 2008 roku. Na co dzień prowadzi i optymalizuje kampanie adwords, analizuje statystyki Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelengent (Internetowe Rewolucje Googla) , Szkoleniowiec (między innymi Uniwersytet Shopera, PPNT Gdynia, Altkom Akademia). Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Co to jest google tag manager i jak zintegrować go z WordPressem
Tag Manager – Musisz to mieć! Jak zorganizować sobie pracę z GTM – przykłady podstawowych i trochę bardziej zaawansowanych konfiguracji.
Valentin Vesa
Valentin is the Brand Evangelist at Sucuri. He is very passionate about technology and online marketing. Some of his interests include CMS hardening and tech writing. He loves to play ping-pong, go swimming, and spend quality time with his family. Follow him on Twitter at @adspedia.
How being hacked turned out to be the best thing that happened to me
In this session you’ll hear about my passion for WordPress and the first time I experienced having my website hacked helped me create a secured online presence for our family project, turned multinational charity program and landed me my dream job, allowing me to work to protect WordPress sites from hackers. It opened opportunities, allows me to work remotely for an American company, while still living in Europe (Cluj, Romania) and also providing enough time to manage the volunteers behind the ShoeBox Project.