prelegenci 10

To już ostatnia porcja prelegentów!

Przedstawiamy ostatnią grupę prelegentów. Tym razem jest ich aż czterech! Michał Jaworski przedstawi narzędzie do zwiększania sprzedaży na stronie internetowej. Łukasz Wilczak opowie jak nie martwić się o wydajność przy dużym ruchu na stronie. Maciej Pilarski podpowie nam jak na WordPressie stworzyć serwis wielojęzyczny. Na koniec Krzysztof Łęcki wyjaśni, co to jest kodowanie „pixel perfect”.

Michał Jaworski Porzucony koszyk, czyli szansa na lepszą sprzedaż

Ścieżka: Open/Case Studies

Dlaczego klienci Twojego sklepu nie finalizują zamówienia? Jak można temu zaradzić i jak wykorzystać taką sytuację, aby przyniosła ona jak największe korzyści? Jakie efekty można uzyskać wdrażając odpowiednie narzędzia (i jakie to narzędzia)? Prezentacja obowiązkowa, dla wszystkich, którzy prowadzą sprzedaż produktów i usług lub opiekują się oprogramowaniem klientów, którzy taką sprzedaż prowadzą.

Łukasz Wilczak Wielomilionowy ruch na WordPressie

Ścieżka: Developer
W powszechnej opinii WordPress nie jest używany do tworzenia serwisów o dużym natężeniu ruchu. Jednak przy odpowiednim zapleczu i konfiguracji możemy korzystać z jego możliwości i nie martwić się o wydajność. Podczas prezentacji dowiesz się, jak w Grand Parade tworzymy serwisy i przygotowujemy pod nie infrastrukturę dla blogów o dużym natężeniu ruchu i tematyce bettingowej takich jak: news.bwin.comarticles.matchbook.comnews.ladbrokes.com czy sunbets.cu.uk. Omówimy mechanizmy cache-ujące takie jak Varnish, Elastic Cache, Redis, infrastrukturę CloudFront i S3 Amazona, sposoby skalowania środowisk z użyciem Load Balancera.

Maciej Pilarski Jak stworzyć wielojęzyczną stronę na WordPressie?

Ścieżka: User

WordPress wielojęzyczny, czyli korzyści płynące z posiadania strony internetowej lub sklepu on-line w wielu wersjach językowych.
Praktyczne porady w jaki sposób przetłumaczyć stronę bez użycia wtyczek, najczęściej popełniane błędy oraz zestawienie najpopularniejszych wtyczek i narzędzi do tłumaczenia stron internetowych.

Krzysztof Łęcki PSD do WP: od projektu graficznego do działającego serwisu

Ścieżka: Developer

W prezentacji podzielę się swoimi przemyśleniami i wypracowanymi standardami m.in. w zakresie kodowania „pixel-perfect”, omówię najczęściej używane narzędzia w ramach frameworku Bootstrap oraz pokażę patenty na przygotowanie użytecznego zaplecza strony w oparciu o wtyczkę Advanced Custom Fields.

Jeśli chcesz wysłuchać tych, i innych prelekcji, które dla was planujemy, nie czekaj i kup bilet!

Bilety

Mimo że znamy już wszystkich prelegentów tegorocznego WordCampa, zachęcamy was do dalszego śledzenia naszej strony. Niebawem opublikujemy pełną agendę z podziałem na ścieżki, tak abyście mogli jak najlepiej zaplanować wasz czas w Gdyni. Będziemy także umieszczać praktyczne informacje na temat konferencji i wszystkiego co z nią związane. Już niebawem informacje o bazie noclegowej, a także oczekiwanym przez wielu Middle Party! 🙂

Więcej o naszych prelegentach:

Michał Jaworski
Przedsiębiorca z 5 letnim stażem, zwolennik uwalniania czasu poprzez optymalizację i automatyzację procesów. Nie zapomina jednak, że biznes dzieje się pomiędzy ludźmi i nie wszystko da się zastąpić systemami IT. W WordPressowym świecie współtwórca narzędzia do śledzenia i analizy zachowań użytkowników WP Tao.

Łukasz Wilczak
Obecnie Development Lead w firmie Grand Parade, w dziale serwisów opartych o WordPress. Właściciel niewielkiej firmy Wilnet, prowadzącej szkolenia z tworzenia stron na WordPressie i innych CMS-ach oraz tworzącej serwisy z ich wykorzystaniem. Programista PHP i Ruby on Rails z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji webowych dla klientów z całego świata. Spośród wielu CMS-ów WordPress stał się jego ulubioną platformą.

Maciej Pilarski
Pochodzi z Wrocławia, jest jednym ze współorganizatorów
Wrocławskich WordUpów oraz globalnych workshopów z WordPressa w chmurze AWS. Z WordPressem związany od 2007 roku. Pracował dla OnTheGoSystems jako Supporter odpowiedzialny za WPMLa, gdzie na co dzień borykał się problemami użytkowników stron wielojęzycznych z całego świata. Właśnie wrócił z kraju kwitnącej wiśni gdzie pracował jako Technical Evangelist dla DigitalCube Inc promując hosting WordPressa w chmurze AWS.

Krzysztof Łęcki
Twórca z pogranicza świata artystycznego i technicznego. Od ponad 10 lat zajmuje się kodowaniem Front-End (HTML/CSS/JS) oraz od ponad 6 lat kodowaniem w oparciu o platformę WordPress. Jego specjalnością jest użyteczność oraz precyzyjne odwzorowanie dizajnu w żywej, kompletnej stronie internetowej. Oprócz kodowania występuje jako wokalista z własnym big-bandem (GoodEveningOrchestra.pl). W wolnym czasie podróżuje z plecakiem i muzykuje w eksperymentalnym zespole jazzowym.

Informacje o wszystkich dotychczas ogłoszonych prelegentach i prelegentkach znajdziecie tutaj:

PRELEGENCI WORDCAMP GDYNIA

Do zobaczenia w Gdyni!