Kodeks postępowania

1. Cel

WordCamp Gdynia wierzy, że nasza społeczność powinna być naprawdę otwarta dla wszystkich. W związku z tym zobowiązujemy się do zapewnienia przyjaznego, bezpiecznego i gościnnego środowiska dla wszystkich, niezależnie od płci, orientacji seksualnej, niepełnosprawności, pochodzenia etnicznego, religii, wieku, kasty, klasy społecznej, preferowanego systemu operacyjnego, języka programowania lub edytora tekstu, a także innych cech identyfikacyjnych.

Niniejszy kodeks postępowania określa nasze oczekiwania dotyczące zachowania uczestników, a także konsekwencje niedopuszczalnego zachowania.

Zapraszamy wszystkich sponsorów, wolontariuszy, prelegentów, uczestników i innych uczestników, aby pomogli nam zapewnić wszystkim bezpieczne i pozytywne wrażenia z konferencji.

2. Obywatelstwo otwartego oprogramowania

Dodatkowym celem tego kodeksu postępowania jest zwiększenie obywatelstwa open source poprzez zachęcanie uczestników do rozpoznawania i wzmacniania relacji między tym, co robimy, a całą społecznością.

W tym celu organizatorzy WordCamp Gdynia będą przyjmować nominacje dla wzorowych obywateli podczas całego wydarzenia i wyróżnią wybranych uczestników po konferencji na stronie internetowej.

Jeśli widzisz kogoś, kto dokłada wszelkich starań, aby nasza społeczność była przyjazna, przyjazna i zachęcała wszystkich uczestników do wniesienia jak największego wkładu, chcemy o tym wiedzieć.

3. Oczekiwane zachowanie

  • Bądź uprzejmy, pełen szacunku i współpracuj.
  • Powstrzymuj się od poniżających, dyskryminujących lub napastliwych zachowań i wypowiedzi.
  • Zwracaj uwagę na swoje otoczenie i innych uczestników. Ostrzegaj organizatorów konferencji, jeśli zauważysz niebezpieczną sytuację lub kogoś w niebezpieczeństwie.
  • Uczestnicz w sposób autentyczny i aktywny. W ten sposób pomożesz stworzyć WordCamp Gdynia i uczynić go swoim własnym.

4. Niedopuszczalne zachowanie

Niedopuszczalne zachowania obejmują: zastraszanie, nękanie, obraźliwe, dyskryminujące, uwłaczające lub poniżające zachowanie ze strony uczestników WordCamp Gdynia i powiązanych wydarzeń. Wszystkie miejsca, w których odbywa się WordCamp Gdynia, mogą być udostępniane osobom postronnym; prosimy o szacunek dla wszystkich osób przebywających w tych miejscach.

Molestowanie obejmuje: obraźliwe komentarze słowne związane z płcią, orientacją seksualną, rasą, religią, niepełnosprawnością; niewłaściwe wykorzystanie nagości i/lub obrazów o charakterze seksualnym w przestrzeni publicznej (w tym slajdów prezentacji); celowe zastraszanie, prześladowanie lub śledzenie; nękające fotografowanie lub nagrywanie; ciągłe zakłócanie rozmów lub innych wydarzeń; niewłaściwy kontakt fizyczny i niepożądana uwaga seksualna.

5. Konsekwencje niedopuszczalnego zachowania

Niedopuszczalne zachowanie nie będzie tolerowane przez innych uczestników, organizatorów, personel obiektu, sponsorów lub innych patronów obiektów WordCamp Gdynia.

Oczekuje się, że każdy, kto zostanie poproszony o zaprzestanie niedopuszczalnego zachowania, natychmiast się do niego zastosuje.

Jeśli uczestnik zaangażuje się w niedopuszczalne zachowanie, organizatorzy konferencji mogą podjąć wszelkie działania, które uznają za stosowne, do wydalenia z konferencji bez ostrzeżenia lub zwrotu pieniędzy włącznie

6. Co zrobić, jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą niedopuszczalnego zachowania?

Jeśli jesteś narażony na niedopuszczalne zachowanie, zauważysz, że ktoś inny jest narażony na niedopuszczalne zachowanie lub masz jakiekolwiek inne obawy, powiadom organizatora konferencji tak szybko, jak to możliwe.

Zespół WordCamp Gdynia będzie dostępny, aby pomóc uczestnikom skontaktować się z ochroną obiektu lub lokalnymi organami ścigania, zapewnić eskortę lub w inny sposób pomóc osobom doświadczającym niedopuszczalnych zachowań czuć się bezpiecznie podczas trwania konferencji. Wolontariusze będą nosić specjalne identyfikatory. Każdy wolontariusz może skontaktować Cię z organizatorem konferencji. Można również podejść do specjalnego stanowiska rejestracji w holu i poprosić o kontakt z organizatorami.

7. Zakres

Oczekujemy, że wszyscy uczestnicy konferencji (sponsorzy, wolontariusze, prelegenci, uczestnicy i inni goście) będą przestrzegać tego kodeksu postępowania we wszystkich miejscach konferencji i na imprezach towarzyskich związanych z konferencją.

8. Kontakt

gdynia@wordcamp.org

9. Licencja i uznanie autorstwa

Niniejszy Kodeks Postępowania jest bezpośrednią inspiracją niesamowitą pracą Open Source Bridge, ale z naszymi informacjami o wydarzeniu. Oryginał jest dostępny pod adresem Open Source Bridge 2018 [zarchiwizowane] i jest udostępniany na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike.

Oświadczenie o imprezach towarzyskich lub dodatkowych (w stosownych przypadkach)

Wydarzenia towarzyskie i uzupełniające mają na celu zapewnienie możliwości nawiązywania kontaktów i dodatkowych możliwości edukacyjnych, a także możliwość zrelaksowania się po pełnym WordCampie. Powinny to być również miejsca, w których uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie.

Chcemy, abyś dobrze się bawił podczas tych wydarzeń i abyś robił to bezpiecznie. Jeśli doświadczysz naruszenia Kodeksu Postępowania, zobaczysz naruszenie, obawiasz się o dobre samopoczucie, bezpieczeństwo lub zachowanie innego uczestnika lub masz ogólne pytanie (rozumiemy, że naruszenia nie zawsze są oczywiste!), skontaktuj się z nami natychmiast, powiadamiając organizatora WordCampa lub wysyłając wiadomość e-mail na adres report@wordcamp.org. W przypadku wydarzeń osobistych, jeśli potrzebujesz pomocy lub nie jesteś w stanie wygodnie lub bezpiecznie usunąć się z sytuacji, w której nie chcesz się znaleźć, organizatorzy będą traktować priorytetowo natychmiastową i dyskretną pomoc. Oto kilka przykładów: złe samopoczucie, nieudany transport, nietrzeźwość, przebywanie samemu lub z kimś, komu się nie ufa, przytłoczenie, naruszenie Kodeksu Postępowania lub bycie jego świadkiem. Poproś o pomoc pobliskiego wolontariusza lub organizatora wydarzenia.

WordCamp Gdynia 2023 is over. Check out the next edition!